
Közeleg a süllőnász, vízbe kerülnek a borókafészkek
Holnap Siófokról indulva a tihanyi akadóhoz, Keszthelyről indulva pedig a balatonberényi akadóhoz fogjuk két-két fuvarral szállítani az előre összeállított süllőfészek-füzéreket.
A munka célja egyrészt az élőhelyfejlesztés, az ívóhelyek bővítése, másrészt pedig ikra begyűjtése tógazdasági továbbneveléshez.
3000 db borókafészket helyezünk ki, amelyek a tóban maradnak egészen május végéig. Ezeket a fészkeket tapasztalataink szerint használják a süllők, a balinok és a keszegfélék is.
Emellett 60 db keretes műfészket is kihelyezünk, amelyeket a süllő ráívását követően kiveszünk a tóból és tógazdaságainkba szállítjuk. Az ott kikelő süllőket egynyaras korig neveljük, majd ősszel telepítjük vissza a Balatonba. A tógazdasági nevelés eredményeképpen lényegesen nagyobb az ivadék megmaradása, méretben pedig átlagosan kétszeresére híznak az őszi lehalászatig, mint a Balatonban nevelkedő egyidős testvéreik.
Emellett az idei évben indul élőhelyfejlesztési projektünk, melynek keretében kísérleti fészkeket is fogunk kihelyezni. A projektről bővebben itt lehet olvasni: http://palyazat.balatonihal.hu/halallomanyfejlesztes/