Számtalan típusú csapatépítő rendezvény létezik, amelyek között a természetben lezajló tréningek tárháza is bőséges. A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. azonban még valamit képes hozzátenni a természetközeli élmény teljességéhez: a zsákmányszerzés lehetőségét, azaz a halat, mint élőlényt, amelynek nemcsak megfogása nyújt élményt, de később elkészítése és elfogyasztása is.
S hogy ne kerüljön szálka a gépezetbe, gondoskodunk a céges rendezvény zökkenőmentes lebonyolításáról, a teljes körű szervezésről Balatonszárszói Nádfedeles horgásztavunkon.
Egyszerű horgászverseny, a megfogott halakat mérlegeljük, aki darabra vagy össztömegre több halat fog, nyer. A program Kiegészíthető célba dobással, távdobással, illetve a horgászathoz kapcsolódó egyéb feladatokkal (pl. tanuljon meg horgot kötni, esetleg más csomókat megkötni). A csapattagok különböző feladatokat teljesíthetnek, vagy ugyanazt teljesítik, és az eredményük összeadódik.
Fenti elemek összekötve is megvalósíthatók, akár egész napos programot alkotva a következők szerint. A kvíz minden helyes válaszáért jár egy, a főzéshez szükséges alapanyag. A kérdéssor javítása során a csapatok megkapják az alapanyagokat – mivel a kérdéssor inkább a tippelésre épül, persze hiányosan. A rivális csapatok kénytelenek egymás között alapanyagokat cserélgetni, hogy minden alapanyaguk meglegyen és képesek legyenek főzni. Erre határozott idő áll rendelkezésre.
A csónakversenyen elért eredmény sorrendjében a csapatok választhatnak a további alapanyagok közül, de arra is lehetőség van, hogy ugyancsak a versenyen elért eredmény szerint a legjobban teljesítő csapat a tűzrakáshoz szükséges fát felaprítottan kapja meg, amíg a hátrébb végzőknek fel kell hasítaniuk, a még gyengébben teljesítőknek pedig fel is kell fűrészelniük a tűzre valót.
A versenyzők, vagy csapatok horgászverseny eredménye alapján kaphatják – választhatják ki – a halat a főzéshez. Ezt utána fel kell darabolni és el kell készíteni belőle a vacsorát.
Mindez egy egymásra épülő folyamatos feladatsort jelent, amely csapatokra épül vagy akár csak a csapat néhány versenyzőjére, annak érdekében, hogy az idővel is hatékonyan lehessen gazdálkodni. A kvíz kitöltése, értékelése és az alapanyagcsere után a csapatok akár két részre is szakadhatnak, az egyik evez a fáért, a másik horgászik a halért.
A Nádfedeles horgásztó területén kisebb sportversenyeket (pl. kispályás labdarúgás, tollaslabda) is meg tudunk szervezni, de ezeket inkább alternatívának szánjuk azok részére, akik a fő programban nem vesznek rész.