A balatoni haltelepítések fő időszaka az ősz, mert ekkor végezzük tógazdaságaink lehalászatát, de kisebb mértékben tavasszal és nyáron is szervezünk telepítéseket. Ezeket az eseményeket minden esetben előre jelezzük honlapunkon: a telepítést megelőző napon „haltelepítési előrejelzést” adunk közre melyben olvasható a hal faja, korosztálya és a telepítés helyszíne, majd a pontos időpontot a „percről percre” tudósításunkból tudhatják meg az érdeklődők. Emellett az adott helyszínen illetékes horgász egyesület elnökét minden esetben telefonon értesítjük. Tehát egyetlen alkalommal sem telepítünk úgy halat a Balatonba, hogy ne lenne jelen helyi horgász, aki a haltelepítés sikeres lezajlását aláírásával tanúsítaná a jegyzőkönyvön. Minden telepítési nap zárásaként honlapunkon fényképekkel (és sokszor videóval) ellátott „haltelepítési beszámolót” adunk közre. Ezek az írások visszamenőleg leválogatva olvashatóak a honlapunkon a "haltelepítési híreink" gombra kattintva. Minden év végén kiemelt cikkben adjuk közre az éves haltelepítési összefoglalót, mely cikkek szintén visszamenőleg olvashatók honlapunkon. Ezekben is látható, hogy az alább bemutatott telepítési kötelezettségeinket rendszerint jelentősen túlteljesítjük.
A telepítési helyszínek kijelölésekor meghatározó, hogy a szállítójármű számára elegendő hely és megfelelő altalaj álljon rendelkezésre. Az elosztásnál két fő szempontot tartunk szem előtt: a költséghatékonyságot, és hogy a Balaton három medencéjébe közel azonos mennyiségeket telepítsünk. Ennek megfelelően a tógazdaságainktól távolabb eső északi parti helyszínekre kevesebb szállítmányt tudunk küldeni. Ez azonban nem okozhat problémát, hiszen a haljelöléses vizsgálataink igazolják, hogy a halállomány eloszlását az élőhelyi adottságok befolyásolják, nem pedig a telepítési helyszínek. A halállomány eloszlása tehát nem egységes a tóban, főleg a keleti medencében észlelhető az év egyes időszakaiban a nyugati medencéhez képest szerényebb fogási lehetőség. Emiatt 2015 óta igyekszünk szervezni nyári telepítéseket is ezeken a területeken, hogy a tóhoz ilyenkor érkező turisták fogási esélyeit javítsuk.
Az éves haltelepítési kötelezettségeink: 300 000 kg két- és háromnyaras ponty, 6 000 kg egynyaras süllő, 250 000 db előnevelt csuka, 60 000 db előnevelt harcsa, 200 kg kétnyaras compó és 1500 db vegyes egynyaras ragadozó (főként balin). Terven felül a piaci viszonyok függvényében telepítünk még széles kárászt és a felsorolt fajok mennyiségeit is rendszerint túlteljesítjük. 2015-ben kezdtük meg a menyhal újrahonosítását a Balatonban, melyet a jövőben is tervezünk rendszeresen telepíteni előnevelt és egy- kétnyaras méretben is.